چگونه اسم خود را در گوگل ثبت کنیم

در دنیای دیجیتال امروز رقابت در فضای مجازی برای معروف کردن شخصیت و برند بسیار حائز اهمیت شده است، ولی چگونه می توان اسم و برند را در شبکه‌های اجتماعی ثبت کرد و تعداد بازدید را افزایش داد. اگر یک کار حرفه‌ ای را آغاز کرده اید و می خواهید مردم در دنیای مجازی شما را بیشتر بشناسند لازم است که اسم خود را در شبکه های اجتماعی ثبت کنید. گوگل با داشتن موتورهای جستجو قدرتمند می تواند اسم و برند شما را در صفحات جستجو نشان دهد. در این مطلب به نحوه ثبت کردن اسم در گوگل خواهیم پرداخت.

نحوه ثبت کردن اسم خود در گوگل

اگر می خواهید اسم خود را در گوگل ثبت کنید قدم به قدم کارهای زیر را اجرا کنید. فقط دقت داشته باشید اینکارها نیاز به زمان دارند تا نتیجه نهایی را بدهند:

  • در گام اول باید شما برای خود در شبکه های اجتماعی صفحه شخصی ایجاد کنید. اگر اهل تولید محتوا هستید و زمان آن را دارید که روی صفحه شخصی خود حسابی کار کنید بهترین شبکه اجتماعی توییتر است. لینکدین یک شبکه اجتماعی دیگر است که شما می توانید در آن حساب باز کرده و سوابق تحصیلی و حرفه خود را معرفی کنید. موتورهای جستجو گوگل سپس پروفایل های شما را در صفحات جستجو نشان خواهند داد.
  • در گام دوم فقط اطلاعاتی که می خواهید همه بدانند را به موتورهای جستجو بدهید. پروفایل هایی که در شبکه های اجتماعی می سازید باید بهینه‌سازی شده باشند و دقیقا چیزهایی باشند که مردم در جستجوها به دنبال آنها هستند مثل نام، پژوهش ها، فعالیت ها و غیره.
  • در گام سوم باید تا می توانید صفحه خود را برای گوگل و موتورهای آن با اهمیت کنید. این کار با فعالیت مداوم و انتشار محتواهای مناسب امکانپذیر است. هرچقدر فعالیت شما در شبکه های مجازی بیشتر باشد خزنده ها و موتورهای جستجو گوگل انگیزه بیشتری برای ارجاع مخاطبین به شما پیدا می‌کنند و هرچقدر مخاطبین بیشتر شوند صفحه شما برای گوگل بااهمیت تر می شود.
  • در گام چهارم مخاطبان را به صفحه اصلی خود در شبکه های اجتماعی ارجاع دهید. اینکار با ایجاد لینک صفحه و کپی کردن لینک در شبکه های مختلف مثل اینستاگرام، تلگرام، واتساپ، لینکدین، فیسبوک و غیره انجام می پذیرد.
  • در گام پنجم شما باید راه های مختلف را برای بهینه سازی موتورهای جستجو امتحان کنید. ایجاد وبلاگ شخصی و انتشار محتواهای جالب توجه به صورت منظم و همیشگی و سپس ارجاع دادن مخاطبین از طریق لینک به صفحه اصلی خود یکی دیگر از راه های ثبت کردن اسم در گوگل است.

نحوه ثبت کردن اسم خود در گوگل

نکاتی درباره ثبت اسم خود در گوگل

هرچقدر خاص تر باشید گوگل خیلی زودتر شما را پیدا می کند. فقط لازم است صبور باشید و روش های گفته شده را انجام دهید. ضمن اینکه نباید انتظار داشته باشید ثبت اسم شما در گوگل دو روزه انجام شود زیرا اینکار به زمان نیاز دارد. سعی کنید پروفایل های شما در همه شبکه های مجازی یک شکل باشند اینکار به ثبت هرچه سریعتر اسم شما در گوگل کمک شایانی می کند.

نوشتن دیدگاه