بهترین سایت های آموزش سئو

بهینه سازی یک وبسایت برای موتورهای جستجو یا همان سئوی سایت، برای پیشرفت و گسترش آن سایت، اهمیت بسیاری دارد. سئوی سایت امری تخصصی است و باید توسط افرادی انجام گیرد که هم تجربه کافی در این امر دارند و هم اطلاعات آن ها از الگوریتم های موتورهای جستجو، کاملا به روز است. آشنایی با سایت های آموزش سئوی معتبر می تواند نقش زیادی در بالا بردن و بروزرسانی اطلاعات سئوکاران داشته باشد. در واقع الگوریتم های موتورهای جستجو همواره در حال گسترش و به روزرسانی هستند، به همین دلیل قواعد آن ها به صورت مداوم تغییر کرده و اصول سئو را نیز تحت تاثیر قرار می دهند، در نتیجه معمولا برای دیده شدن یک وبسایت در بازه های زمانی مختلف، لازم است از اصول سئوی متفاوتی استفاده کرد، برای مثال قوانین سئوی سایت که امروز شما از آن استفاده می کنید، ممکن است در سال آینده قابل استفاده نبوده و یا کارایی لازم را نداشته باشند، بنابراین لازم است از منابع معتبر از جمله سایت های معتبر آموزش سئو کمک گرفته و از تغییرات قواعد سئوی وبسایت آگاهی کامل پیدا نمود. در این مقاله قصد داریم به معرفی سایت های آموزش سئو پرداخته و مزایای چند دوره آموزش سئو را بیان کنیم. شما عزیزان می توانید سوالات و ابهامات خود در رابطه با قیمت سئو اصفهان را با مشاورین اصفهان سئو در میان بگذارید، کارشناسان ما با کمال میل پاسخگوی تمامی سوالات شما هستند. شرکت سئو اصفهان از میان افراد خلاق و مسئولیت پذیر کارآموز می پذیرد. برای کسب اطلاعات درباره کارآموز سئو اصفهان با کارشناسان سئو اصفهان در ارتباط باشید. سئو اصفهان در نظر دارد از میان افراد متخصص سئو، بهترین سئوکار را استخدام کند، جهت استخدام سئوکار در اصفهان به سایت سئو اصفهان مراجعه کنید. 

بهترین سایت های آموزش سئو

مقایسه 20 سایت برتر در زمینه آموزش سئو

قواعد سئوی وبسایت، قواعدی کلی برای همه کاربران اینترنت با هر زبانی هستند، به همین دلیل منابع آموزشی برای سئوی سایت را می توان از انواع سایت های آموزش سئو شامل سایت های داخلی و خارجی استخراج نمود. امروزه سایت های زیادی در زمینه آموزش سئو فعالیت دارند. با این حال، تنها برخی از آن ها اطلاعاتی کامل و به روزرسانی شده دارند، برای مثال یکی از بهترین سایت های آموزش سئو سایت SEMrush است. آموزش سئو در این سایت با زبان انگلیسی است و توسط متخصصین این حوزه ارائه می شود. اگر کمی با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید، می توانید چند دوره آموزش سئو در این سایت را به خوبی پشت سر بگذارید. در ادامه به برخی از سایت های آموزش سئو و دوره های آموزشی مفید در این زمینه اشاره خواهیم کرد. دوره های سئو اصفهان را در این سایت می توانید طی کنید.

مقایسه 20 سایت برتر در زمینه آموزش سئو

 • دوره آموزش سئوی گریگ گیفورد در SEMrush: دوره گریگ گیفورد یکی از چندین دوره آموزش سئو در SEMrush است. اگر در ابتدای کار هستید و می خواهید با اصول اولیه سئو آشنا شوید، دوره چهار ساعته گریگ گیفورد، بسیار کاربردی است. آشنایی با هدف سئو، نحوه کار موتورهای جستجو و آشنایی با ابزار تجزیه و تحلیل سئوی سایت از مهم ترین سرفصل های این دوره به حساب می آیند.
 • دوره سئو تکنیکال باستین گریم در SEMrush: از دیگر متخصصین حوزه سئو در SEMrush، باستین گریم است. در مواردی که افراد با اصول اولیه سئو آشنایی مختصری دارند و به دنبال درک بهتری از عملکرد سئو هستند، دوره آموزش سئوی باستین گریم گزینه مناسبی است. مخصوصا اگر افراد به دنبال اطلاعاتی درباره نحوه خزش ربات ها و یا لینک های داخلی هستند این دوره پنج ساعته بسیار مفید خواهد بود.
 • دوره آموزش سئو Hubspot: یکی از تاثیرات مهم سئوی سایت، در پیشرفت و گسترش کسب و کارها است. دوره آموزش سئوی Hubspot آگاهی افراد در این باره را به خوبی ارتقا می دهد. دوره آموزش سئوی Hubspot شامل 22 ویدئوی آموزشی است که به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می گیرد. این دوره به مبتدیان این حوزه کمک می کند تا درک صحیحی از سئو و کاربرد آن در کسب و کارها به دست آورند.
 • دوره آکادمیGoogle Analytics: تحلیل رفتار کاربران یک سایت و نوع دیده شدن سایت مورد نظر، نیاز به ابزاری تخصصی دارد که به آن Google Analytics می گویند. برای هر سئوکار حرفه ای و یا مبتدی لازم است تا با این ابزار مفید آشنایی داشته باشد. دوره آکادمی Google Analytics به افراد کمک می کند تا نحوه کار با این ابزار مفید را بیاموزند.
 • سایت Yoast: برای تازه کارهای حوزه سئو، سایت آموزش سئوی یواست (Yoast) بسیار مفید است. یواست را می توان به عنوان یک افزونه در وردپرس نیز استفاده کرده و سئوی سایت را با آن بررسی نمود. عمده کاربری سایت یواست برای بهینه سازی سئوی تکنیکال سایت های وردپرسی است، به این ترتیب، مبتدیان حوزه سئو برای سئوی سایت های وردپرسی خود می توانند از آموزش های این سایت استفاده نمایند.
  آموزش بهینه سازی عملکرد صفحات وب در Udacity: افرادی که به دنبال آموزش ابزار سئو هستند، می توانند از دوره بهینه سازی عملکرد صفحات وب در سایت Udacity کمک بگیرند. نکته ارزشمندی که در این باره وجود دارد این است که گوگل گواهی نامه معتبر برای آموزش این دوره به افراد اعطا خواهد کرد.
 • دوره آموزش سئوی سایت Coursera: در صورتی که تمایل دارید آموزش سئو از مبتدی تا تخصصی را به صورت یکجا دریافت کنید، می توانید از دوره آموزش سئو در سایت Corsera استفاده کنید. بدون شک این دوره یکی از کامل ترین دوره های آموزش سئو با زبان انگلیسی به حساب می آید. دوره آموزش سئوی سایت Coursera با بیش از 140 ساعت آموزش ویدئویی به ارائه 6 درس آموزشی می پردازد.
 •  کانال های یوتیوب برای آموزش سئو: علاوه بر سایت های آموزش سئو، تعداد زیادی از کانال های یوتیوب نیز به آموزش سئوی سایت می پردازند. اگر چه این کانال ها موضوعات مختلفی را دنبال می کنند، با این حال موضوع هر یک از آن ها به نوعی با آموزش سئو در ارتباط است. برخی از مهم ترین کانال های یوتیوب انگلیسی زبان مخصوص آموزش سئو عبارت اند از:
 1. کانال Google Search Central
 2. کانال Crawling Mondays by Aleyda
 3. کانال Brian Dean
 4. کانال Ahrefs
 5. کانال Neil Patel
 6. کانال Moz
 7. کانال Chase Reiner
 8. کانال Craig Campbell SEO
 9. کانال josh bachynski
 10. کانال Search Engine Journal
 11. کانال SMA Marketing
 12. کانال Simplilearn
 13. کانال Eric Enge

مقایسه 20 سایت برتر در زمینه آموزش سئو 

همیار وب، نیو سئو، برتر آموز، پونه مدیا، وبسیما، سئو کار، میزفا، وبینو

علاوه بر سایت های خارجی و انگلیسی زبان که به آموزش سئوی سایت می پردازند، سایت های آموزش سئوی ایرانی نیز وجود دارند که اطلاعات ارزشمندی ارائه می دهند. همیار وب، نیو سئو، برتر آموز، پونه مدیا، سئو کار، میزفا و وبینو از جمله این وبسایت ها به حساب می آیند.
سایت های یاد شده علاوه بر آموزش سئو به صورت مقدماتی و حرفه ای، اطلاعاتی درباره تغییرات مرتبط با الگوریتم های موتورهای جستجو را نیز ارائه می دهند، به همین دلیل افرادی که قصد دارند دوره های آموزش سئو با زبان فارسی را دریافت کنند و اطلاعات کاملی نیز درباره عملکرد موتورهای جستجو داشته باشند، می توانند به وبسایت های یاد شده مراجعه نمایند.

نوشتن دیدگاه