چگونه عکس خود را در گوگل ثبت کنیم

قرار دادن عکس خود در گوگل به ما کمک می کند تا بیشتر معروف شویم و مخاطبان بیشتری در شبکه های اجتماعی داشته باشیم. حتما برای شما نیز هیجان انگیز است که در نتایج سرچ گوگل عکستان را ببینید. این کار به جهت گستردگی شبکه گوگل می تواند در زمینه فعالیت های مختلف شما به نفعتان باشد و بهتر است نحوه انجام آن را یاد بگیرید.

مزایای ثبت عکس در گوگل برای سرچ

سایت های فراوانی در اینترنت برای ثبت عکس وجود دارند که به شما کمک می کنند تا به راحتی عکس های خود یا عکس هایی که دوست دارید را برای همه افراد در سراسر جهان به نمایش بگذارید. در واقع زمانی که به هر نحوی عکس خود را در گوگل ثبت می کنید موتورهای جستجوی گوگل شما را برای همه علاقمندان به موضوع مرتبط با عکس نمایش می دهد. این کار هزینه ای ندارد و با استفاده از شبکه های اجتماعی یا نوشتن وبلاگ متن یا عکس، خود را بعد از مدتی در موتورهای جستجوی گوگل نمایش می دهید.

مزایای ثبت عکس در گوگل برای سرچ

نحوه ثبت عکس در گوگل

برای اینکه زمانی که نام خودتان را در گوگل سرچ می کنید عکس هایتان نیز نمایش داده شوند می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

  • ثبت عکس در گوگل با Blogger: در این روش نیازی به وبلاگ نویسی ندارید. تنها باید یک حساب Gmail ایجاد کنید و آن را به یک بلاگر لینک دهید. در صفحه بلاگر خود باید نام، آدرس، شماره تلفن و عکستان را اضافه کنید. این موتور جستجو سرعت کمی دارد و بعد از ثبت نام چند روز طول می کشد تا عکس شما را نمایش دهد.
  • ثبت عکس در گوگل با گوگل پلاس: در این روش باید حساب Gmail خود را به گوگل پلاس لینک کنید. در گوگل پلاس به راحتی اطلاعات پروفایل و تصویر خود را ثبت کنید تا بعد از مدت کوتاهی اطلاعات شما در نتایج گوگل به نمایش در بیاید. این روش سریعتر و بهتر از بلاگر می باشد اما نیاز به وبلاگ نویسی دارد.
  • ثبت عکس در گوگل با وردپرس: روش وردپرس بیشتر برای افرادی است که می خواهند یک وبسایت راه اندازی کنند. این روش بسیار سریع است و بهترین گزینه برای نمایش عکس در نتایج جستجوی گوگل می باشد. در واقع وردپرس یک سیستم مدیریت محتواست که رایگان هم می باشد. اما یادگیری نحوه کار کردن با آن کمی تخصصی است که توضیح آن در این مقاله نمی گنجد.
  • ثبت عکس در گوگل با سرویس های وبلاگ نویسی فارسی: سرویس های وبلاگ نویسی فارسی رایگان هستند و انواع مختلفی از آنها در اینترنت وجود دارد که به طور رایگان می توانید استفاده کنید. برای این کار کافی است ساخت وبلاگ در گوگل را سرچ کنید و یک وبلاگ در سرویس های موجود ایجاد نمایید. سپس هر چند وقت یکبار یا به صورت روزانه متن و عکس های دلخواهتان را به آن اضافه کنید.

توجه داشته باشید که در همه روش های گفته شده بعد از آپلود عکس مورد نظر تنظیمات عکس را روی حالت عمومی بگذارید. اگر عکس روی حالت خصوصی باشد در هیچ کدام از روش ها گوگل شما را نمایش نمی دهد. گذاشتن عکس خود در گوگل باعث می شود افراد بیشتری ما را بشناسند و با توجه به زمینه فعالیتی و کاری که در توضیحات عکس نوشته می شود تعداد ارتباطاتمان به مرور افزایش پیدا خواهد کرد. 

نوشتن دیدگاه