دستگاه بلوک زنی | دستگاه بلوک زنی تمام اتوماتیک

بتن ماشین اصفهان انواع دستگاه بلوک زنی را با بهترین کیفیت تولید می کند. دستگاه بلوک زنی تمام اتوماتیک یکی از تولیدات بتن ماشین اصفهان است که کاربرد زیادی دارد. با مراجعه به سایت بتن ماشین اصفهان یا از طریق تماس با کارشناسان آن اطلاعات بیشتری کسب کنید و سپس دستگاه بلوک زنی مدنظر خود را بخرید.

دستگاه بلوک زنی از جمله دستگاه‌های مهم در حوزه ساختمان سازی است. انواع دستگاه‌های بلوک زنی تمام اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی را می‌توانید از برندهای داخلی تهیه کنید، تنها کافیست بدانید به کدام برند اعتماد کنید. پیشنهاد ما بتن ماشین است. بتن ماشین اصفهان با تولید ماشین آلات صنعتی باکیفیت محبوبیت ویژه ای بین مردم کسب کرده است.

دستگاه بلوک زنی | دستگاه بلوک زنی تمام اتوماتیک

دستگاه بلوک زنی چیست؟

بلوک سیمانی یکی از مهم‌ترین مصالحی است که برای ساخت یک ساختمان به کار گرفته می‌شود. دستگاه بلوک زنی دستگاهی است که با استفاده از سیمان، بلوک‌های با اندازه‌های مختلف را تولید می‌کند. روند کاری دستگاه بلوک زنی این گونه است که ابتدا باید سیمان، ماسه و پوکه را خارج از دستگاه با یکدیگر مخلوط کنید. نسبت این مواد با توجه به نوع بلوک و مکانی که به کار گرفته می‌شود، متفاوت است. پس از ترکیب، مواد مخلوط شده را در سینی دستگاه بریزید. در بسیاری از دستگاه‌های بلوک زنی لازم است مقدار مشخصی از آب را نیز به کار بگیرید. حال نوبت به استفاده از شن کش است. این وسیله را باید روی سینی بکشید. شن کش تمام فضاهای خالی میان دانه‌های ترکیب را پر می‌کند، همچنین با کمی فشار، مواد را مستحکم می‌کند. پس از طی این مراحل  باید کار را به دستگاه بسپارید. ویبراتور دستگاه را روشن کنید تا اگر فضای خالی وجود داشت، پر شود.

در مرحله بعدی یک کارگر باید سنبه دستگاه را روی سینی قرار دهد. توجه داشته باشید که طی تمام مراحلی که در ادامه این مطلب اشاره می‌کنیم، ویبراتور دستگاه باید روشن باشد. سنبه بلوک‌های شما را مستحکم‌تر می‌کند، همچنین اجازه بیرون ریختن مواد را نخواهد داد. در این مرحله باید قالب را بالا بیاورید. دقت داشته باشید سنبه باید پایین باقی بماند. این روند کلی کار دستگاه‌های بلوک زنی است، اما دستگاه‌های بلوک زنی انواع مختلفی دارند که ممکن است برخی از این مراحل در هر کدام از آن‌ها متفاوت انجام شود.

دستگاه بلوک زنی چیست؟

دستگاه بلوک زنی تمام اتوماتیک

 در دستگاه بلوک زنی اتوماتیک که به  بلوک زن اتوماتیک ثابت نیز شهرت دارد، نیاز به نیروی انسانی در روند تولید ندارد و تنها زمانی نیروی انسانی به کار گرفته می‌شود که روی روند کار دستگاه نظارت شود. در دستگاه‌های بلوک زنی تمام اتوماتیک، بلوک‌ها پس از این که به طور کامل آماده شدند، روی یک پالت چوبی قرار می‌گیرند. این پالت چوبی دقیقا زیر دستگاه قرار گرفته است که قابلیت خارج شدن دارد، از این رو انتقال بلوک‌ها به مکانی که برای خشک کردن آن‌ها در نظر گرفته شده است، ساده‌تر خواهد بود. این دستگاه امکان نصب سیلو را نیز دارد. سیلوهای این دستگاه‌ها و سینی‌هایی که برای تولید به کار می‌گیرند، با ظرفیت‌های گوناگون تولید می‌شوند. طبیعی است که هرچه ظرفیت سینی‌ها و سیلوها بیشتر باشد، قیمت دستگاه بلوک زنی تمام اتوماتیک نیز بیشتر می شود. به طور کلی می‌توان گفت دستگاه‌های بلوک زنی تمام اتوماتیک برای تولید بلوک با تعداد بالا مناسب است، چرا که این دستگاه‌ها در هر شیفت کاری می‌توانند بیش از ۱۴۰۰۰ عدد بلوک تولید کنند. نکته مهم دستگاه‌های تمام اتوماتیک که هنگام خرید باید به آن توجه کنید، الکتروموتور به کار رفته در سیستم هیدرولیک است. تعداد گشتاور و توان دستگاه تقریبا وابسته به این وسیله است. توان الکتروموتورها، تعداد قالب‌ها، وزن، ظرفیت تولید بلوک و ابعاد بلوک‌های تولید شده از مهم‌ترین نکاتی است که هنگام خرید دستگاه بلوک زنی تمام اتوماتیک باید به آن توجه کنید.

دستگاه بلوک زنی تمام اتوماتیک

انواع دستگاه بلوک زنی

دستگاه بلوک زنی انواع مختلفی دارد که شامل:

  • دستگاه بلوک تمام اتوماتیک
  • دستگاه بلوک زن نیمه اتوماتیک
  • دستگاه بلوک زن دستی
  • بلوک زن هیدرولیک
  • بلوک زن رومیزی

هر کدام از این دستگاه های بلوک زنی مشخصات و کاربرد مخصوصی دارند. تفاوت این دستگاه‌های بلوک زنی بیشتر در روند کاری آن ها است، مثلا دستگاه‌های تمام اتوماتیک تقریبا بدون نیاز به انسان کار می‌کنند و دستگاه‌های نیمه اتوماتیک در برخی بخش‌ها نیاز به نیروی انسانی دارند. علاوه بر این دستگاه‌های بلوک زن دستی که مادر تمام دستگاه‌های بلوک زنی هستند، به نیروی انسانی وابسته است، همچنین هر کدام از این دستگاه ها مدل های مختلفی دارند، مثلا دستگاه بلوک زن هیدرولیک به صورت تمام اتوماتیک نیز وجود دارد. گروه تولیدی بتن ماشین با بیش از ربع قرن تجربه در زمینه تولید انواع دستگاه بلوک زنی فعالیت دارد. اگر تمایل دارید انواع دستگاه بلوک زنی بتن ماشین اصفهان را مشاهده کنید و دستگاه با کاربرد مد نظر خود را بخرید، به سایت بتن ماشین اصفهان مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه